Przykładowa realizacja

Zapraszamy do śledzenia jednej z naszych aktualnych realizacji. Jest to mieszkanie w przedwojennej kamienicy na starym mokotowie. Mieszkanie ma powierzchnię 76m². Kamienica przeszła remont generalny w 1966r. Od tego czasu zaszły tam tylko kosmetyczne zmiany, podczas których zostały wymienione piony techniczne, elektryczne, zamontowano nową windę i wyremontowano klatkę schodową. Dodatkowo poprzedni właściciele zrobili remont mieszkania podczas którego zostały rozebrane ściany oddzielające korytarz od pokoju dziennego, oraz powiększono "służbówkę" gdzie stworzono pokój dziecięcy.  

Następnie do pracy przystąpił nasz projektant. Po dokładnym zwymiarowaniu i oględzinach stanu podłóg, została podjęta decyzja o ich zerwaniu i wymianie legarów, przymocowania do nich płyt OSB i wykonaniu w ten sposób podłoża pod przyszły nowy parkiet, który zostanie jednolicie ułożony na całej powierzchni mieszkania. Jednocześnie podjęliśmy decyzję o pozostawieniu mozajki znajdującej się na podłodze w dotychczasowej kuchni. Niestety nie znamy daty jej ułożenia, zakładamy jednak, że jest oryginalna i została ułożona w 1937r.

Prace remontowe rozpoczęliśmy od wyburzenia ścian odzielających salon od kuchni oraz usunięcia pokoju dziecięcego, który w sposób nienaturalny stał wewnątrz pokoju dziennego. Dzięki temu zabiegowi powstała przestrzeń o powierzchni ponad 45m², która pozostała wizualnie podzielona na pół poprzez elementy konstrukcyjne, w tym przypadku dwa filary. Jeden nośny i drugi w którym poprowadzone są przewody kominowe z niższych kondygnacji.

Legary zostały usunięte i zastąpione nowymi, przy okazji wszystko zostało oczyszczone do betonu stropowego. Dzięki temu mogliśmy sprawdzić ich stan, zwłaszcza, że w bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy przebiega pierwsza linia metra.

karst.com.pl

Kontakt

+48 694 889 022

kontakt@karst.com.pl

Adres

Al. Niepodległości 118A/17

02-577 Warszawa